Yarın Resmen Başlayacak: “Altın Fiyatlarını Altüst Edecek”

Yüksek enflasyon karşısında yatırımcılar, birikimlerini korumak için güvenli liman altına yönelirken, 2024 yılında altın fiyatlarının grafiği adeta gece ile gündüz gibi farklılık gösteriyor.

Nisan ayının başlarında yaşanan peş peşe ataklar ile 2431 dolara yükselerek tüm zamanların zirvesini gören ons altın, aradan geçen iki haftayı aşkın sürede kesintisiz düşüş yaşayarak 130 doların üzerinde bir çöküş yaşadı.

Yatırımcılar ve altın sahipleri, emtia piyasasındaki düşüşün ne zaman tersine döneceğini merak ederken, beklenen yanıt Kapalıçarşı piyasalarının uzman ismi İslam Memiş’ten geldi. Memiş, manipülasyon piyasasının oluştuğunu belirterek, cuma günü açıklanan ABD verileri sonrasında bu haftaya bambaşka bir piyasa ile uyanacağımı söyledi. Memiş, pazartesi itibarıyla yaşanacak tarihi gelişmeler için şu uyarılarda bulundu:

“ALTIN FİYATLARI DÜŞMEYE DEVAM EDECEK”

“Ons altın haftayı 2300 dolar seviyesinde kapattı. Şimdi 2280 dolar destek seviyesi güçlü bir sınır ancak aşağı yönlü kırılacak mı? 2195 dolar seviyesi uyarım olmuştu aylar önce ve gecikmeli de olsa bu gerçekleşecek gibi duruyor. Düşüş trendi 2200 dolara kadar devam eder.

Gram altın fiyatları da ons altın nedeniyle negatif etkilenecek ve muhtemelen 2400 liranın altına sarkarak bir süre o seviyelerde kalmaya devam edecek.

Nisan ayı itibarıyla piyasalarda bir belirsizlik vardı ve savaş piyasası boyunca manipülasyonlar devam etti. Bu manipülasyon piyasası mayıs ve haziran aylarında devam edecek. Bütün yatırım araçlarında sert dalgalanmalara hazır olun. Bu yüzden yapmanız gereken tek bir şey var. İster elinize TL geçsin ister döviz…

“PAZARTESİ İTİBARIYLA MANİPÜLASYON PİYASASI GERİ DÖNECEK”

Elinize para aldığınız anda emtia satın almanız gerekiyor. İki ay boyunca baskılanan, geniş bant aralığında dalgalanan bir piyasaya hazır olun. Ben sizi Temmuz ayına hazırlıyorum çünkü Temmuz’da dananın kuyruğu kopacak ve yükseliş trendinin devam edeceğini, agresif yükselişlerin yaşanacağını göreceksiniz.

Biz yatırımcıyız, düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendireceğiz ve kenarda bekleyeceğiz. Ons altın tarafında 3000 dolar, gram altın tarafında 3500 lira beklentiler güncelliğini koruyor. Ötelenen bir şey yok, yıllık hedefimizde değişen hiçbir şey yok. Sadece manipülasyon piyasası geri geldi, bunu aktif olarak 1 Mayıs itibarıyla uygulamaya soktular. Bazı sabahlar sert düşüşler bazı sabahlar ise sert yükselişler göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x